Sunday, 28.5.2023
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Witaj wiosno! 

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Powitanie wiosny w naszej szkole z pewnością zostało zapamiętane przez każdego uczestnika tego wydarzenia. Było kolorowo, radośnie i bardzo smacznie!  

Uczniowie szkoły zamiast plecaków przynieśli oryginalne nosidła oraz założyli dwie różne skarpetki, aby okazać swoją solidarność z osobami z zespołem Downa.  

Na przerwie można było skosztować zdrowych ciast, a na lekcjach języka polskiego tworzono własne wiersze. Nie zabrakło także wiosennej fotobudki, wspólnego wysiewu kwiatków, spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz mnóstwa innych atrakcji. 

W ramach działań profilaktycznych, we współpracy z MOPS w Nowych Skalmierzycach odbyła się prelekcja dla młodzieży, które poprowadziła pani Agnieszka  Marciszak – dietetyk kliniczny. Gość przybliżył uczniom problematykę związaną z zaburzeniami odżywiania. Uczniów szczególnie zainteresowało, jak można pomóc osobom chorym lub zagrożonym ryzykiem zaburzeń odżywiania. Podsumowaniem spotkania, było ważne dla wszystkich przesłanie, że najważniejsze są właściwe relacje, oparte na wrażliwości i empatii do drugiego człowieka. 

Podczas pierwszego dnia wiosny zwrócono uwagę także na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z multimediów. Panie Monika Walczak i Klaudia Waśko z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziły w klasach piątych warsztat, który uwrażliwiał młodych ludzi na trudne sytuacje, z którymi mają do czynienia w sieci. Panie zgodnie przyznały, że uczniowie wykazali się dużą świadomością i znajomością cyberzagrożeń. Słuchacze otrzymali ulotki oraz gadżety związane z bezpieczeństwem w Internecie. 

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w szkole w Skalmierzycach upłynął zatem na pracy warsztatowej, dzieleniu się wiedzą, zdobywaniu nowych doświadczeń i nawiązywaniu relacji opartych na empatii, przyjaźni i pomocy. 


<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>