Środa, 28.9.2022
Name days: Bernardyna / Marek / Wacław
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Integracja klas 1 w  Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

 

Wrzesień dla naszych pierwszaków, to miesiąc poświęcony na adaptację i integrację zespołu klasowego. Uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę w rejony Doliny Baryczy, gdzie mieli okazję podziwiać uroki nadchodzącej jesieni. Celem wyjazdu było lepsze poznanie się i wspólna zabawa. W Folwarku Jeździeckim Jurand brali udział w różnorodnych aktywnościach związanych z obchodami Święta Ziemniaka.

Na początku uczniowie poznali historie ziemniaka, po czym mogli osobiście wziąć udział w tradycyjnych wykopkach.

Następnie odbyły się warsztaty, na których uczniowie tworzyli piękne postacie z tego warzywa.

Najlepszą atrakcją dla naszych podopiecznych okazał się przejazd bryczką  i podziwianie tamtejszych krajobrazów. Zwieńczeniem spotkania było ognisko i tradycyjny pieczony ziemniak.  Sprzyjająca tego dnia pogoda oraz panująca atmosfera spowodowały, że na twarzach pierwszoklasistów przez cały dzień malował się uśmiech, a to dopiero początek wielkiej przygody!

Wyjazd klas pierwszych odbył się w ramach projektu edukacyjnego  "Z kulturą mi do twarzy".

<div><script charset="UTF-8" src="https://edodatki.pl/code/tablica-statystyk?data%5BWidget%5D%5Bdescription%5D=Statystyki&data%5BWidget%5D%5Burl%5D=http%3A%2F%2Fedodatki.pl&data%5BWidget%5D%5Bstyle%5D=style_1&data%5BWidget%5D%5Bcss%5D=green&data%5BWidget%5D%5Bcolor%5D=%23000000&data%5BWidget%5D%5Bicons%5D=1&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=pageviews_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=visits_day&data%5BWidget%5D%5Btypes%5D%5B%5D=people" type="text/javascript"></script><a href="" title=""></a><a href="https://edodatki.pl/widget/tablica-statystyk" title="Statystyki zbiorcze na stronę">Statystyki zbiorcze na stronę</a></div>